Dla mediów

Stowarzyszenie Organizatorów Symulacji i Gier Terenowych OldTown organizuje w lipcu 2020 roku dwa Wydarzenia: OldTown Larp (w dniach 19-23 lipca) i Weekend w OldTown (24-25 lipca).

OldTown jest wydarzeniem, do którego ciężko porównać cokolwiek na polskiej mapie eventów. Tysiąc uczestników buduje na zupełnie pustym terenie opuszczonego lotniska miasteczko, które zamieszkują przez kolejny tydzień. Zaangażowanie Uczestników widać w konstruowanych przez nich budowlach, w pojazdach niczym z filmu MadMax, które przywożą na imprezę, oraz w niesamowitych, różnorodnych kostiumach, które odzwierciedlają kreowane przez nich postaci. Gracze tworzą zżytą i niezwykle kreatywną społeczność, która pomiędzy edycjami spotyka się i kreuje wspólnie nasz świat po globalnej zagładzie, z pogranicza fantastyki i rzeczywistości.

Dzień po oficjalnym zakończeniu Larpa rozpoczyna się Weekend w OldTown. Dla Uczestników Larpa jest to forma afterparty, w ramach którego mogą spędzić razem jeszcze kilka dni, już poza swoimi rolami ze świata gry. Przede wszystkim jednak celem Weekendu jest otwarcie naszego niesamowitego postapokaliptycznego miasteczka OldTown dla wszystkich zaintrygowanych nim osób. Bez ograniczenia wiekowego (w Larpie można wziąć udział tylko mając ukończone 18 lat), bez konieczności przebierania się, poznawania wieloletniej fabuły gry czy odgrywania postaci – każdy chętny może przenieść się do świata po apokalipsie.

Na Weekend składają się dwa pełne atrakcji dni. W piątek, dzień muzyczny, na Głównej Scenie na Arenie OldTown wystąpi na żywo aż pięć zespołów z polskiej sceny rockowej: Voodoospad, Antumbra, Godbite, Rockasta i Quo Vadis. Wieczór zakończy się imprezą z DJ-em, który zadba o to, by parkiet pozostał pełny aż do świtu. Sobota, dzień festiwalowy, będzie wypełniona atrakcjami w postapokaliptycznym klimacie. Odbędzie się wielki konkurs strojów dla Uczestników Larpa, rozgrywki brutalnego sportu Jugger, a wisienką na torcie będzie prawdziwa Gala Wrestlingu KPW – Kombat Pro Wrestling. Ponadto przez cały czas trwania imprezy dostępne dla zwiedzających będzie postapokaliptyczne miasteczko, foodtruckowa strefa jedzenia, strefa handlowa z rękodziełem i modą, a także klimatyczny bar dostępny 24h/dobę.

Zapraszamy do przyjazdu na nasze Wydarzenie radia, telewizje, portale internetowe i prasę. Zainteresowanych przedstawicieli Mediów zapraszamy również do obejmowania naszych wydarzeń swoim patronatem.

Do dyspozycji pozostaje Organizatorka ds. promocji, Małgorzata Kowcun. promo@oldtownfestival.net; 512211132

Kontakt

Weekend w OldTown jest fanowską inicjatywą kulturalną organizowaną przez Stowarzyszenie Organizatorów Symulacji i Gier Terenowych OldTown.

Ul. Mikołaja Reja 5a/1, Stargard

NIP: 8542407943

REGON: 36145569500000

Numer KRS: 0000556634